Youtube Kanalı Nasıl Kapatılır?

Youtube kanalı kapatmak konusunda temelli ve geçici olmak üzere iki farklı alternatif bulunmaktadır. Kullanıcıların hesaplarını temelli kapatmak istemeleri halinde öncelikle hesaplarını açmaları gerekmektedir. Sonrasında ise gelişmiş hesap ayarları menüsüne gelinmelidir. Sıralı şekilde takip edilen adımlar neticesinde kanalları kısa sürede kapatılabilmektedir. Bunun için hesap ayarları bölümü içinde yer alan genel bakışa gelinmesi gerekmektedir. Genel bakışta kanal bilgileri bulunmaktadır. Bu bilgilerde kanal isminin alt bölümünde gelişmiş yazısı bulunmaktadır.

Kullanıcıların Youtube kanalını kalıcı olarak silmek için gelişmiş bölümüne tıklamaları istenmektedir. Sonrasında alt bölümlerde bulunan kanalı silme bölümüne tıklanmalıdır. Sistem, bu tıklama işlemi sonrasında bir onay isteyecektir. Bu kapsamda kullanıcı bilgileri ile yeniden giriş yapılması gerekmektedir. Giriş neticesinde içeriklerin silinmesin yönelik olan kısma tıklanmalıdır. Bahsedilen aşamaların tamamlanmasından sonra Youtube kanalı temelli olarak kapanmış olmaktadır.

Youtube Kanalını Dondurmak

Youtube kanalını dondurmak ya da geçici olarak kapatmak da mümkündür.  Bu işlemler de kalıcı kapamada olduğu gibi gelişmiş hesap ayarlarından gerçekleşmektedir. Yine kalıcı kapama konusunda olduğu gibi gelişmiş ayarlar kısmından kanalı sile basılmalıdır. Ancak açılan yeni sayfada “Kanalı gizlemek istiyorum” yazısı seçilmelidir. Onayların verilmesinden sonra kanal istendiği süre boyunca gizli kalacaktır.

Youtube kanal silme ya da dondurma işlemlerinde kullanılan gelişmiş ayarlar bölümünün linki ise https://www.youtube.com/account_advanced şeklindedir. Sayfanın açılabilmesi için ilk adımda Youtube kullanıcı girişi yapılmalıdır.

Yorum yapın