Youtube Üyelik Kapatma ve Kanal Silme İşlemleri

Youtube özellikle son yılların en popüler video izleme platformudur. Bireyler kendilerine Youtube kanalı açarak güncel içerik üretip takipçi sayılarını artırabilmektedir. Bu alanda hedeflemiş olduğu başarıyı yakalayan kullanıcılar için büyük gelir kapıları da açılmaktadır. Ülkemizde Youtube üzerinden para kazanan pek çok fenomen bulunmaktadır.

Ancak her bireyin Youtube kanalı istediği takipçi sayısına ulaşmamaktadır. Hayal kırıklığı yaşanmasına neden olan pek çok kanalın bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu nedenden ötürü sistemde hesap açan kadar Youtube üyelik kapatma işlemlerine başvuran kullanıcıların sayısı da fazladır. Kullanıcıların kanallarını kapatmak için Youtube hesaplarının açık olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Youtube Kanalı Nasıl Silinir?

Bireyler Youtube kanalı silmek için sitede oturumlarının açık olmasına özen göstermektedir. Sonrasında ise sitenin ayyarlar bölümünü açılmalıdır. Bu alanda hesap, bildirimler, geçmiş ve gizlilik gibi pek çok farklı seçenek görülmektedir. Kullanıcılar kanallarını silmek için en alttaki “Gelişmiş Ayarlar” menüsüne tıklamalıdır.

Gelişmiş ayalar menüsüne kısa yoldan erişim sağlamak için Youtube hesap silme linki; https://www.youtube.com/account_advanced olarak yayımlanmıştır.

Kullanıcılar siteye üye girişi yapmalarından sonra linke tıklayarak da gelişmiş ayalar bölümünü açabilmektedir. Açılan sayfanın en alt bölümünde “Kanalı Sil” bölümü yer almaktadır.

Bireyler bu sekmeye tıklayarak kanallarını Youtube üzerinden silinmektedir. Ek olarak site, Youtube kanalının silinmesinin Google hesabı üzerinde bir etkisinin bulunmadığını da ayrıcalıklı olarak kullanıcılarına belirtmiştir.

“Youtube Üyelik Kapatma ve Kanal Silme İşlemleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın