Yunanistan Vize Randevu İptali

Schengen ülkelerinden olan Yunanistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesi ile seyahat edebileceğini öncelikle belirtelim. Eğer Schengen vizesi mevcut değilse Yunanistan vizesi alınması yeterlidir. İki vize ile de hiçbir sorun yaşamadan bu ülkeye seyahatinizi gerçekleştirebileceksiniz. Yunanistan vize randevu iptali ve başvurusu hakkında sizlere daha detaylı bir rehber hazırlayalım.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan Konsolosluklarından ilk iş olarak vize randevusu alınmalıdır. Vize randevunuzu konsolosluklarda sıra bekleyerek harcamak istemiyorsanız da online olarak ortak çalışma yürütülen kurumların web sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Bu şirketlerden iki tanesini sizlere tavsiye edebiliriz. İlk şirket Kosmos Vize Hizmetleri Limited Şirketi. İkinci şirket ise VFS Global şirketi. Bu iki şirketin web siteleri üzerinden hiç vakit kaybetmeden vize randevunuzu alabilirsiniz. Üstelik randevu için şirketlere para vermeniz gerekmiyor.

Yunanistan Vize Randevu İptali

Yunanistan vize randevu iptalinizi başvuru hangi kanaldan yaptıysanız o kanaldan yapmalısınız. Eğer VFS Global üzerinden randevunuzu aldıysanız https://www.vfsvisaonline.com/Global-Passporttracking/ bu link üzerinden vize randevu iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde şirkete ait ofislerden birisini ziyaret edebilir veya çağrı merkezinden yetkililere ulaşıp iptal işlemlerini başlatabilirsiniz.

Kosmos şirketi üzerinden gerçekleştirilen başvuruların iptalini de https://www.kosmosvize.com.tr/tr-tr/randevual bu adres üzerinden yapabiliyorsunuz. Gelen ekranda 3 menü bulunmaktadır ve son menüden randevu iptali yapılabilmektedir. Aynı zamanda mesai saatleri içerisinde çağrı merkezini arayarak da bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Yorum yapın