Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır?

1863 yılında kurulmuş olan ve günümüze kadar gelen Ziraat Bankası, Türkiye Bankacılık tarihi kapsamında en köklü kuruluşlardan biridir. Müşterilerine geçmişten günümüze başarılı hizmet anlayışı içerisinde imkanlar tanımışlardır. Günümüzde de birçok farklı fırsat ile birlikte müşteri hacmini genişletmeyi amaçlamaktadırlar. Bu bağlamda yapılan çalışmalar ise zaman zaman bazı kesimler tarafından beğenilmeyebilir. Bankanın yeniliklerinden memnun kalmayanlar olabildiği gibi farklı bankalardan faydalanmak isteyenler de olabilir. Bu nedenle Ziraat Bankası hesap kapatma talepleri ortaya çıkmaktadır. Müşterilerin hesaplarını sona erdirerek banka bünyesinden ayrılma istekleri anında çözüme kavuşturulmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma

Şubelerden önce Ziraat Bankası internet bankacılığıyla hesap kapatma işlemi yapılabilmektedir. Oturdukları yerden hesaplarını kapatmak isteyenler için birebir bir fırsattır. TC Kimlik numarası ve parola, uygulama üzerinden girilir. Banka hesabına bağlı olan bir otomatik ödeme söz konusu değilse işlem talebi verilebilir. Ziraat Bankası hesabını kapatma talebi birtakım kontrollerin ardından sonuca ulaştırılabilir. Bu sayede bekleme süresi minimum seviyelere indirilir.

Ziraat Bankası Şubeden Hesap Kapatma

Ziraat Bankası şubesinde hesap kapatma işlemi için öncelikli şart iptal dilekçesidir. Bu dilekçeyi hazır tutan herkes iptal talebi verebilir. Kimlik fotokopisi ile birlikte şubeye giden müşteri, gişe sorumlusuna bu belgeleri vermesinin ardından yine otomatik ödeme işlemi yoksa anında geçerliliğe konur. Sonrasında da banka ile olan bağları kopartılır.

Hesap kapatma işlemleri ile ilgili Ziraat Bankasına ait 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Yorum yapın