Aydem Abonelik İptali

Aydem Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi (A.Ş); Aydın, Denizli ve Muğla illerinde tedarik şirketi olarak 2008 yılı içerisinde faaliyetlerine başlamış ve Türkiye’nin ilk özelleşen elektrik perakende şirketidir. Aydem Aydın, Denizli ve Muğla illerinde elektrik dağıtımına ek Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş adı altında 2013 yılından bu yana İzmir ve Manisa illerinde de hizmet vermektedir. Gediz Aydem Enerji’nin bir kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Aydem Abonelik iptali hakkında bilinmesi gereken önemli bilgi ve notlar yazımızın devamın yer almaktadır.

Aydem Abonelik iptali (sonlandırma) işlemini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Abonelik iptali işlemini gerçekleştireceğiniz yerin tesisat numarasını bilmeniz gerekmektedir. Saya. fotoğrafı ya da eski bir elektrik faturası da yeterli olmaktadır.
 • Abonelik işleminizi gerçekleştirdiğiniz esnada sizden alınan güvence bedelinin iadesini geri alabilmeniz için Aydem elektrik aboneliği kimin adına ise o kişinin adına ait bir banka hesabının IBAN numarasının abonelik iptali işlemini gerçekleştirirken yanınızda olması gerekmektedir.
 • Aydem Abonelik iptali ile ilgili işlemleriniz tamamlandıktan sonra elektrik sayacının son endeksi alınacak ve enerjiniz kesilecektir. Son kullanımlarınızı yansıtan son dönem tüketiminiz faturalandırılacaktır.
 • Güvence bedelinden mahsup edilen tutar sonrasında kalan bedel, IBAN numaranıza iade edilecektir.

Önemli Notlar;

 • Aydem Abonelik iptali işleminde abonelik adınıza ise nüfus cüzdanınızı, başkasının adına ise vekâletnamenizi yanınızda bulundurmayı unutmayınız.
 • Abone iptalinin yapılacağı abonelik, 2008 yılından önce yapılmış ve Aydın, Muğla, Denizli illerinde ise, abonelik sonlandırma işlemleri yalnızca Müşteri İlişkileri Merkezlerimizden yapılabilmektedir.

  Aydem Abonelik İptali Hakkında Sorulan Diğer Sorular ve Cevapları

  Abonelik eş adına ise evlenme cüzdanı ile sözleşme iptali yapılabilir mi? Evlilik cüzdanları yetki belgesi olarak kabul edilmediğinden sözleşme iptali yapılmamaktadır. Sözleşme iptali yalnızca abone sahibi veya vekilinin (noter onaylı vekâletname ile) başvurusu ile yapılabilmektedir.

  Güvence bedeli iadesi nasıl geri alınır? Nakit güvence bedeli sözleşmenin sona erme tarihinden itibaren en geç beş iş günü içerisinde başvuru esnasında beyan edilen IBAN hesabına yatırılmaktadır. Teminat mektubu güvence bedelini ise sözleşme sona erdikten sonra kalan fatura borçların ödenmesi ile bankadan teslim alına bilinmektedir.

  Perakende Satış Sözleşmesi sonlandırıldıktan sonra Elektrik ne zaman kesilir? Aydem Şirketi tarafından dağıtım şirketine, aynı gün içerisinde bilgi verilir. Dağıtım şirketi imar ve yerleşim alanında bildirimi izleyen en geç bir gün içerisinde, imar ve yerleşim alanı dışında bildirimi izleyen en geç 2 gün içerisinde son endeks değerlerini alarak kullanım yerinin elektriğini keser. Endeks değerlerinin alınmasını izleyen gün içerisinde bu değerler görevli tedarik şirketine bildirilir. Aydem Şirketi tarafından tüm borçların ödenmesi koşulu ile, 5 iş günü içerisinde güvence bedeli iadesi yapılarak abonelik fesih işlemi sonuçlandırılır.

  Aydem Abonelik iptali ile ilgili online işlemleri Aydem parekende şirketinin resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Abonelik iptali ve diğer tüm işlemler hakkında bilgi Aydem şirketinin resmi web sitesinde yer almaktadır. Ayrıca hızlı işlemler ve bilgi için Aydem müşteri hizmetlerinin 0850 800 0 186 no’lu telefon numarası üzerinden de bilgi alına bilinmektedir. Aydem Abonelik iptali başlığı altında sizlere vermiş olduğumuz bilgiler içerisinde eksik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız lütfen aşağıdaki yorumlar kısmında bize bildirin.