Bigo Live Hesap Silme ve Üyelik İptali

Bigo live, 2014 yılında kurulmuş bigo Tcehnology ismi ile Singapur merkezli kurulmuş bir şirkete ait canlı yayın platformudur. Bigo live uygulaması canlı yayın yapma, arkadaşlar listesindeki kişiler ile canlı görüşme, görüntülü görüşme ve moda videolarının izlenebildiği global sosyal canlı video platformudur. Yaptığımız araştırmalar doğrultusunda bige live kullanıcılarının internet tarayıcılarından bigo live hesap silme, kapatma, üyelik iptal ve üyelik silme gibi konularda arama yaptığını fark ettik bizde bu yazımızda bu sorulara cevap vereceğiz.

Bigo live bilgisayar, android ve iphone kullanıcılarının kolaylıkla erişebileceği bir platformdur. Dünya yaklaşık olarak 150 ülkede hizmet vererek 300+ milyon fazla indirmeye sahip olan uygulama David Li ve josan Hu tarfından hayata geçirilmiş bir projedir. Bigo live kullanıcılarına sunduğu hizmetler ile canlı yayın yapan uygulamalar arasında önemli konuma sahiptir. Bigo live üzerinden video blogları oluşturarak para kazanma imkanı da bulunmaktadır. Şirket hakkında bilinmesi gereken diğer bir bilgi 2019 yılında Bigo Technology, NASDAQ listesi içerisinde yer alan Çinli bir şirket olan JOYY’e satılmıştır.

Bigo Live Premium Üyelik İptali

Bigo live uygulamasını erişim sağlanabilmesi için diğer uygulamalarda olduğu üyelik gerekmektedir. Bigo live kullanıcılarına belli bir ücret karşılığında Bigo Live premium üyelik fırsatı sunmaktadır. Bu üyeliği seçmek kullanıcıların insiyatifine bırakılmıştır. Bigo live ücretsiz üyelik yapıldıktan sonra premium ayrıcalıklarından faydalanmak isteyen kullanıcılar Bigo live premium üyelik yaptırabilmektedir. Kullanıcılar genellikle üyelik sonra belli nedenlerden dolayı üyelikleri silmek veya kapatma talebinde bulunabilmektedir. Kullanıcılar Bigo live üyelik iptal işlemini uygulamanın bulunduğu cihazdan silerek gerçekleşeceğini düşünmektedir. Bir çok kullanıcı bu yanılgıya düşmektedir. Bigo live uygulamasını cihazdan silmek üyeliği sonlandırmamaktadır. Bigo live Üyelik iptali için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Öncelik Bigo live premium üyelik iptali yapacak kullanıcılar premium üyelik için alınan aylık ücretin kesim tarihinden önce iptal işlemini gerçekleştirmesi fazladan bir ay premium ücreti ödememesi açısından önemlidir. Premium üyeliğin yenilenmesi en az 24 saat kala işlemin yapılması gerekmektedir.

Google Play Store ile Abonelik İptal Etme

Bilindiği üzere android cihazlarda uygulamalar google play store üzerinden indirilmektedir. Google play store abonelik işlemlerinde kullanıcı iptal talebinde bulunmadığı sürece otomatik olarak yenilemektedir. Bu nedenle abonelik iptali yapmak isteyen kullanıcıların aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir.

  • Android cihazı üzerinden google  play store açınız.
  • Google play store açık olan hesabın doğru hesap olup olmadığı kontrol edin. Abonelik iptali yapacağınız hesap olduğunu kontrol ettikten sonra menü abonelikler kısmına giriş yapın.
  • Karşınıza çıkacak ekranda iptal etmek istediğiniz aboneliği seçiniz ve aboneliği et et kısmını tıklayınız. Bu işlem sonrası abonelik iptal işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

İphone, İpad veya İpod Touch ile Abonelik İptal Etme

Apple ait bir uygulama tıpkı yukarıda ifade ettiğimiz gibi iptal talebinde bulunulmadığı sürece otomatik olarak yenilenmektedir.  Abonelik iptali için izleyeceğiniz yollar aşağıdaki gibidir.

  • App store’u cihazında açın.
  • Ayarlar kısmını girin ve adınız olduğu kısma dokunun eğer abonelikler kısmını buradan göremiyorsanız İtunes ve App srote kısmına dokununuz.
  • Apple kimliğinize oradan apple kimliğini göster kısmına dokunun ardından giriş yapın ve aşağı kaydırarak Abonelikler kısmına dokunun.
  • İptal etmek istediğiniz aboneliği üzerine dokunarak aboneliği iptal et seçeneğini seçiniz. Eğer iptal etmek istediğiniz aboneliği göremiyorsanız aboneliğiniz zaten iptal olmuş demektir.

Bigo Live Hesap Silme

Bigo live hesap silme işlemi tam olarak yapılmamaktadır. Bigo live uygulamasında hesap silme özelliği bulunmamaktadır. Bu nedenle burada yapabileceğiz yöntem tüm profilinizde yer alan tüm verileri silmek ve profilinizde yer alan bilgileri değiştirmektir. Bigo live uygulaması ile ilgili birçok yerde şu  ibare yer almaktadır. ‘Şu anda anda hesabın silme özelliği yok. Telefon numaranızla yanlışla bir hesap açtıysanız, lütfen sorununuzu ‘Geri bildirim’ aracılığıyla gönderin ve çevrimiçi müşteri hizmetlerimiz hesabımızın yeniden bağlanması konusunda size yardımcı olacaktır. Bu hesabı artık kullanmak istemiyorsanız profil bilgilerinizi silmek bir öneri olacaktır. Bu cevaplar sorununuzu çözmezse, lütfen resmi Türk müşteri hizmetleri hesabı ile iletişime geçiniz. Burada yazılan bu bilgileri kısaca sizlere zaten yazının girişinde açıklamıştık.

Bigo live uygulamasında telefon numarası hesap açılmış ise o telefon numarası ile ‘profile kısmına girin sonra help and feedback kısmına dokunun ardından feedback kısmına dokunun. Bu adımları gerçekleştirmeniz durumunda karşınıza geri bildirim ekranı açılacaktır. Ekranda bulunan “echatge / withraw” seçeneğine dokunun ve karşınıza çıkan telefon numaranızı silme talebinde bulunun ve gönderin.

Bigo Live üyelik iptali ve hesap silme işlemi yapmak isteyen kullanıcılar şu yöntemi de kullanabilirler.

  • Bigo live hesabına kayıtlı bulunan e-posta hesabına giriş yapın.
  • feedback@bigo.tv adresine “HESABIMI SİLMEK İSTEK” konu başlıklı bir mail yazın. Mail içerisinde iptal talebiniz vurgulayıp gönder butonuna basınız. Konu ile ilgili size geri dönüş yapılarak bilgi verilecektir.

Bigo Live Gelen Mesaj, E-posta ve Mailleri Silmek Engellemek

Birçok bigo live kullanıcı maillerine gelen bildirim ve bilgi mesajlarından rahatsız olmaları nedeniyle hesap silme veya üyelik iptali talebinden bulunabilmektedir. Bigo live üzerinden gelen bültenler veya postaları engellemek ve silmek isteyenler, posta düğmesinin üst kısmında yer alan spam düğmesine dokunarak postayı spam olarak işaretlenmesi veya postanın alt kısmında yer alan abonelikten çıkma linkini tıklayarak e-posta listesinden çıkarabilmektedir.

Bigo live üyelik iptali ve hesap silme başlıklı yazımız umarım faydalı olmuştur. Konu hakkında ve sitemiz hakkında istek öneri ve şikayetlerinizi aşağıdaki yorum kısmı aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.

“Bigo Live Hesap Silme ve Üyelik İptali” üzerine bir yorum

Yorum yapın