KYK İzin İptal Etme 2023

KYK, Herkesin merak ettiği kyk yani üniversite öğrencilerinin konaklama ve burs adı altında öğrenim kredisinden faydalanmalarını sağlayan bir devlet kurumudur. KYK açılımı “Kredi Yurtlar Kurumu” şeklindedir. Kyk (kredi yurtlar kurumu) üniversitelerin açılma ve kayıt tarihlerin kısa bir süre önce yurt kayıtlarını ve kredi başvuru taleplerini  almaktadır. Her KYK yurdu belli bir kontenjana sahiptir ve bu nedenle başvuruları kayıt formundaki bilgiler doğrultusunda yapmaktadır. 

KYK yurtları devlete bağlı bir kurum olması nedeniyle diğer özel yurtlardan daha farklı bir denetim mekanizmasına sahiptir. KYK yurtlarında kontenjan sayısı fazla olması nedeniyle giriş, çıkış ve izin işlemleri daha denetimli bir şekilde gerçekleşmektedir.  KYK yurtlarına giriş çıkış saatlari belli zaman dilimleri içerisinde olmaktadır. Belirlenen saatler dışında yapılan giriş ve çıkışlar yasaktır. Bu nedenle yurtta kalan öğrencinin yurtta kalmadığı günler için izin alması gerekmektedir. 

KYK İzin İptal Etme

Kyk yurdunda Her öğrencinin yıllık 60 gün izni bulunmaktadır. İstisnai durumlar hariç tutulmaktadır. KYK öğrencileri yurt yönetimi ve e-devlet üzerinden izin alabilmektedir. KYK izni alan öğrenciler iznin iptali için yurda giriş yaptıktan sonra yurt yönetimine iznin iptal edilmesi gerektiğini belirtmesi gerekmektedir.  

“KYK İzin İptal Etme 2023” üzerine bir yorum

Yorum yapın