Gmail Hesabı Nasıl Kapatılır ?

Gmail, geliştiricisi Google olan bir e – posta sistemidir. Kullanıcıların Gmail üzerindeki depolama alanlarının fazla olması ve ek bir ücret ödememeleri mail adresinin sıklıkla tercih edilmesini sağlamaktadır. 2004 yılında piyasaya sürülen Gmail, günümüzde hem masaüstü girişlerden hem de uygulamalar sayesinde mobil girişlerden kontrol edilebilmektedir.

Bireylerin Gmail hesaplarını iki şekilde kontrol etmeleri hesap silme işlemlerini de iki şekilde yapabilmelerine imkân sağlamaktadır. Kullanıcılar Gmail hesabı kapatmak için illa ki masaüstü girişi yapmak zorunda değildir. Sıralı olarak anlatılacak olan hesap silme işlem adımları mobil kullanım için de uygulanması mümkün olan içeriklerden oluşmaktadır.

Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Gmail hesap silme işlemleri için kullanıcıların mail adreslerinin şifrelerini bilmeleri gerekmektedir. Çünkü kapama aşamasında mail adreslerine giriş yapmak bir şarttır. Bireyler oturumlarını açmalarından sonra hesap tercihleri ya da ayarlar olarak da bilinen sekmeyi açmalıdır. Bu kısmın bazı arayıcılarda klasik ayar logosu olarak da görülebilmektedir. Bireyler ekranlarına gelen sayfadaki Gmail Hizmetini Kaldır butonuna basarak işlemlerin büyük bir kısmını halletmiş olmaktadır.

İşlemlerin devamı sırasında Gmail, kullanıcılarının ne yaptıklarına dair bilgilenmesini istemektedir. Bu nedenden ötürü Gmail hesap kapama bir uyarı metnini de beraberinde getirmektedir.

Kullanıcılar emin oldukları takdirde işlemlerine devam ederek hesaplarını tam olarak kapatabilmektedir. Giriş hakkını kaybeden bireylerin ortalama olarak iki gün içerisinde Gmail hesaplarının içerikleri tamamen silinmektedir.

Yorum yapın