Outlook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Outlook hesap kapatma kesin olarak karar verilmesinden sonra yapılacak işlemlerden biridir. Bunun nedeni Microsoft üzerinde kullanımda olan pek çok uygulamanın Outlook ile alakalı olmasıdır. Bireyler hesaplarını sildiklerinde var olan uygulamalardan da feragat etmiş sayılmaktadır. Outlook ile birlikte kaydedilen e-posta adresleri sunuculardan tamamen silindiği için Skype ya da OneDrive gibi içeriklerin tümü kullanılmaz hale gelmektedir. Bireyler yeni bir hesap açmaları halinde kullanımlara sıfırdan başlamak şansı elde edebilmektedir. Fakat eski verilere erişim sağlanması mümkün olmamaktadır.

Outlook Hesap Kapatma İşlemleri

Bireyler için hazırlanmış olan Outlook hesap kapatma işlemlerinde  https://login.live.com/ppsecure/post.srf linkine tıklanması gerekmektedir. Verilen linke kullanıcı ismi ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Sonrasında ise ekranlara hesap kapatma sayfası gelecektir. Microsoft, hesap kapatma olanaklarının kolay bir şekilde kullanımını mümkün kılmıştır. Kullanıcılar ileri, butonlarına tıklayarak neredeyse sona kadar gelmektedir.

Outlook hesap silmede son aşamalarda belli maddeler bulunmaktadır. Bireyler liste şeklinde hazırlanan maddeleri okuyarak onay vermelidir. Hangi sebep yüzünden hesabın kapatılmak istendiğinin belirtilmesinin arsından “Hesabı kapanmak üzere işaretle” kutucuğu işaretlenmelidir. İşlemler üzerine kullanıcıların istekleri sıraya alınmaktadır.

Ancak herhangi bir şekilde yeniden giriş yapılmaması halinde minimum süre içinde hesapların kapanması sağlanmaktadır. Kullanıcılar kendilerine farklı isimlerden oluşan yeni Outlook hesapları açabilmektedir. Microsoft bu konuda IP adresleri açısından bir zorlama ya da alınan mail adreslerine bir kısıtlama bulundurmamaktadır.

Yorum yapın