Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü

Vatandaşların SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sorgulama hizmetleri ancak SSK üzerinden sigortalı olmaları neticesinde mümkün olmaktadır. Herhangi bir sigortası olmayan bireyler sorgulama işlemleri neticesince “SGK tescil kaydınız bulunmamaktadır.” şeklinde bir yazı ile karşılaşmaktadır. İşe yeni başlayanlar için belirlenmiş olan yasal süre dolmadan kayıtlar oluşturulmaktadır. Kayıtların oluşturulduğu an sorgulanması da mümkün olmaktadır. Kişiler, sorgulama işlemlerini 7/24 zaman ayrımı olmaksızın e – Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Sorgulama işlemleri anında, sistemin çok yoğun olduğu zamanlarda ise bir dakika içerisinde sonuç alınmasını garantilemektedir.

Bireyler için hazırlanan Sosyal Güvenlik Kurumu tescil ve hizmet dökümü sorgulaması tamamen e – Devlet altyapısı ile sunulmaktadır. Bu neden yüzünden hizmet kullanımlarında e – Devlet şifresinin biliniyor olması çok önemlidir. Kullanıcılar şifre erişimi sağlayamıyorlarsa kimlik doğrulama işlemlerini mobil a da elektronik imza ile de gerçekleştirebilmektedir. Kimlik doğrula işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmemesi aşağı kısımda verilen linkin kullanılmasına mani olmaktadır. Bundan ötürü linkin sorunsuz olarak çalışabilmesi için e – Devlet Kapısına başarılı girişlerin yapılması şarttır. Girişler, bireyleri anında sorgulama ekranına yönlendirmektedir.

SGK Tescil ve Hizmet Dökümü Sorgulama

Kullanıcıların ekranlarına gelen sayfada hizmet dökümleri ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır. tercih eden bireyler belgenin sağ üst kısmında yer alan “Yazdır” butonuna tıklayarak hizmet dökümlerinin çıktısını alabilmektedir. Bunun yanı sıra tescil ve hizmet dökümü sorgula ekranından barkotlu şekilde belde de oluşturulabilmektedir. Oluşturulan belgeler neticesinde bireylerin sigorta ve emeklilik bilgileri ile ilgili olarak resmi bir dilekçeyi hazır şekilde almaları mümkün olmaktadır. Bireyler

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sorgulama işlemleri için https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu linkine tıklamalıdır. Böylece ilgili sayfaya otomatik yönlendirme sağlanabilmektedir.

Yorum yapın