Spotify Üyelik Silme ve Hesap Silinmesi 2023

Spotify Günümüzde en popüler online müzik dinlemek ve veri akışı sağlamak için en sık kullanılan platformlar arasında yer alıyor. Spotify, hemen hemen tüm ülkelerdeki en büyük müzik dağıtıcıları ile anlaşmalara sahip olmakta ve bu sayede ücretli ve ücretsiz seçenekler ile kullanıcılarına müzik dinleme fırsatı sağlamaktadır. Spotify’de müzik listeleri oluşturulabilmekte ve ayrıca Premium üyelik alınarak tüm ek özellikler kullanılabilmektedir.

Spotify de Oluşturulan parça listelerine ya da müzik zevklerine göre takipçi sayısı da yakalayan kullanıcılar aynı zamanda sosyalleşmek imkânını da Spotify adresinde bulabilmektedir. Spotify üyelik kapatma işlemleri hem şarkı listelerinin hem de arkadaşlıkların tamamen ortadan kaybolmasına neden olmaktadır. Bu nedenden ötürü üyelik kapatmak konusunda kesin karar verilmeden harekete geçilmemesi tavsiye edilmektedir.Bu yazımızda kısaca spotify üyeliklerimizi nasıl kapatacağımızı anlatıcaz.

Spotify Üyelik / Hesap Silme

Spotify hesap kapatma işlemleri mobil ya da internet üzerinden kullanıcı girişi yapılmasından sonra mümkün hale gelmektedir. Kullanıcılar açmış oldukları Spotify hesaplarını silmek için; http://support.spotify.com/tr/contact-spotify-support/ linkine tıklanmalıdır. Bu adrese erişim sağlamanın farklı bir yöntemi daha vardır. Bireyler sitedeki müşteri destek bölümüne giriş yaparak iletişim formu aracılığı ile de verilen linkin olduğu sayfayı ekranlarına getirebilmektedir.

Spotify Üyelik Silme ve Hesap Silinmesi

Kullanıcılar için Spotify silme işlemleri, Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum linkine onay verilmesinden sonra gerçekleşmektedir. Ancak Spotify adresinin oldukça yoğun bir sistemi bulunmaktadır. Bu nedenden ötürü hesabın tam olarak silinmesi iki günü bulabilmektedir. Bu durum kullanıcıların hatalı şekilde işlem gördükleri anlamına gelmediği için hesaplar maksimum 48 saatte silinmektedir.

Spotify Hesabını / Üyeliğini Silme (Alternatif Yöntem)

Spotify hesabını silme ile ilgili alternatif diğer bir yöntem

 • Birinci adım, https://www.spotify.com/tr/about-us/contact/ adresini ziyaret edin.
 • İkinci adım, Müşteri Hizmetleri ve Destek başlığının altında bulunan “İletişim Formu“ kısmını tıklayınız.
 • Üçüncü adım, döndüncü adımı uygulayıp giriş yaparak bilgilerinizi giriniz.
 • Dördüncü adım, buradan “Hesap” menüsünden devam ediniz.
 • Beşinci adım, Spotify hesabımı kalıcı olarak kapatmak istiyorum’u seçiniz.
 • Altıncı adım, Hesabı Kapat butonunu tıklayınız.
 • Yedinci ve son adım, ekrandaki onaylamayı kabul ediniz.

Spotify hesabını silmeden önce bilmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır:

 • Kullanıcı adı kaybolacaktır ve ileri ki zamanlarda kullanıcı adını yeniden oluşturalamayacaktır.
 • Kaydedilen tüm müzikler kaybolacaktır.
 • Silinen oynatma listeleri geri alınamaz.
 • Bütün takipçiler kaybolacaktır.
 • Spotify ücretsiz bir katmana sahiptir. Eğer premium abonesi iseniz, hesabınızı tamamen kapatmadan üyeliğinizi iptal etmek mümkün olmaktadır.

“Spotify Üyelik Silme ve Hesap Silinmesi 2023” üzerine 5 yorum

Yorum yapın