SunExpress Bilet İptali

SunExpress, 1980 yılında Lufthansa ve Türk Hava Yolları ortak girişimi olarak kurulmuş bir havayolu firmasıdır. Sun Express bileti internet sitesi, seyehat acenteleri ve bilet gişelerinden alınmaktadır. SunExpress bileti müşterinin isteği üzerine iptal edilebilmektedir. SunExpress bileti alımı esnasında sözleşme koşulları biletin arka kısmında maddeler halinde yer almaktadır. SunExpress bilet iptali belli koşullar çerçevesinde gerçekleşmektedir.

SunExpress bileti üzerinde yer alan taşıma sözleşmesi müşteri tarafından her zaman fes edilebilmektedir. SunExpress bileti alan her kişi bileti iptal etme hakkına sahiptir. SunExpress müşterilerinin menfaatleri doğrultusunda biletin üzerinde feshi işlem numarasını yazılı olarak bildirmektedir. SunExpress bilet iptali için biletin üzerindeki feshi numarasının belirtildiği bir iptal yazısı ile başvuru yapılması gerekmektedir. Uçuşa gitmeme de sözleşmenin feshi olarak değerlendirilmektedir.

SunExpress biletinin feshi durumunda SunExpress sözleşmesinde belirtilmiş olan ödemenin yapılmasını talep etme hakkına sahiptir. Buna ek olarak, SunExpress sözleşmesinin feshi nedeniyle yapmaktan kurtulduğu mutad masrafları veya sözleşmenin başka şekilde kullanımı halinde kendisine ödenen meblağları mahsup etmektedir.

Uluslararası uçuşlar için iptal ücret koşulları

SunExpress’in hak kazandığı tazminat tutarı taşıma fiyatına bağlı olarak değişmektedir. Bilet sahipleri SunExpress’in herhangi bir zarara uğramadığını veya esasen daha az zarara uğradığını ispat etme hakkını yasal olarak sahiptir. SunExpress bilet iptali tazminatı hesaplanırken uçuş ücreti baz alınmakta olup bu ücretten hizmet bedeli düşülmektedir. SunExpress bilet iptalinde hizmet bedelleri iade edilmemektedir.

Yurtiçi uçuşlar için iptal ücret koşulları

SunExpress Bilet İptali

SunExpress bileti iptali seyahat acentasından alınmış ise bilet iptal işlemini seyahat acentası üzerinden iptal edilebilmektedir. Seyehat acentasına bizzat başvurarak veya telefon ile iletişime geçerek bilet iptali gerçekleştirilebilir.

SunExpress bileti internet sitesi üzerinden veya bilet gişelerinden alınmış ise bilet iptali için Sun express müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. SunExpress internet sitesi üzerinden de bilet iptalini gerçekleştirmek mümkündür.

SunExpress bileti iptali e-posta üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. Bilet iptalinin hızlı ve güvenli bir şekilde iptal edilmesi için e-posta ile yapılan iptal işlemi pek tavsiye edilmemektedir. Seyahat acentaları, müşteri hizmetleri veya çağrı merkezleri üzerinden yapılan bilet iptali daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Müşteri hizmetleri üzerinden yapılan iptal işlemlerinde iptal koşulları, iptal ücretleri ve geri dönecek olan iade bedeli hakkında bilgi verilmektedir.

Sun express uçak bileti iptal etme işlemini e-posta üzerinden yapabilmek için sun express mail adresi olan travelcenter @sunexpress.com üzerinden yapabilmektedir. SunExpress müşteri hizmetleri üzerinden bilet iptali yapılması için 444 0 797 numaralı çağrı merkezi üzerinden iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtildiği üzere SunExpress bilet iptali için bir takım ücret kesintileri yer almaktadır. SunExpress bilet iptali durumunda kesilecek ücretler hakkında detaylı bilgi SunExpress müşteri hizmetleri tarafından verilmektedir.

Yorum yapın